.org Çocukların temel haklarına erişimini

Önemsiyoruz

Önemsiyoruz, çocuk haklarına dair toplumda farkındalık yaratmak ve çocukların temel haklarına erişimi için çalışan bir sosyal girişimdir. Çocukların kendini birey olarak algılaması ve çevresi ile kurduğu bağı kuvvetlendirmek için ürün ve hizmet geliştirir. 30’a yakın gönüllüsü ile 2 yıldan uzun süredir çalışmalar yürüten Önemsiyoruz, özel durumu olan çocuk gruplarının oyun oynama hakkına erişimi için Bir Kucak Oyuncak projesini yürütüyor.

Tespit ettiğimiz ihtiyaca yönelik çözüm geliştirirken alandaki uzman ile işbirliği kurarak ilerliyoruz.

Ürünlerimizi tasarlarken 20'den fazla profesyonelin uzmanlıklarını çocuk odağında birleştiriyoruz.

Tasarladığımız ürün ve hizmeti disiplinler arası bir anlayış içinde geliştiriyoruz.

Sunduğumuz ürün ve hizmetin faydalanıcı gruptaki etkisini üst seviyeye taşımak bizim için önemli.

Önemsiyoruz’da Gönüllü Olmak

2015 yılından bu yana gönüllüler ile birlikte ürün geliştirme, saha çalışmaları, satış & pazarlama ve iletişim alanında çalışmalar yürüttük. Mesleki bilgi birikimini veya yeteneğini Önemsiyoruz için sunacak, yapıcı yaklaşıma sahip her gönüllünün desteğine açığız. Birlikte etkimizi artırıp etki alanımızı genişletebiliriz.
27

aktif gönüllü

10

uzman danışman

biz Farklılıklarımız

Ne Yaparız?

Çocukların temel haklarına erişimi için toplumda farkındalık yaratmak ve çocuklara haklarını teslim etmek üzere ürün ve hizmet geliştiririz.

Bir Kucak Oyuncak projesi

Çocuk hakları iletişim çalışması

Aile bilgilendirmeleri

Kurum işbirlikleri

biz Farklılıklarımız

Nasıl Yaparız?

Çalışma alanımızda söz sahibi olan paydaşların katılımcılığını önemli buluyoruz, ortak çalışmalar yürütüyoruz. Sunduğumuz hizmet ve ürünler ile faydalanıcı gruba ulaşan ve ulaşmak isteyen kurumlar arasında tamamlayıcı bir rol üstleniyoruz.

Paydaşlar:

Kamu Kurumları

Sivil Toplum Kuruluşları

Eğitim Kurumları

Özel Sektör

Sosyal Girişimler

Bireyler

biz Farklılıklarımız

Ne Zaman Yaparız?

Faydalanıcı grup için tespit edilen ihtiyaca yanıt verilmesi için sistemli bir çalışma yürütüyoruz. Paydaşlar ile ortak planlama yapmayı ve sürecin verimliliğini önemsiyoruz.
bizim Farklılıklarımız

Finansal Kaynaklarımız

Önemsiyoruz, elde ettiği karı, sosyal fayda üretmek üzere kullanan bir sosyal girişimdir. Sunduğumuz ürün geliştirme hizmetimiz ve var olan ürün satışımız ile gelir elde ediyoruz. Bu gelir, insan kaynağının istihdamı, operasyonel giderlerin karşılanması ve hedeflenen faydalanıcı gruba hizmetin ulaştırılması için kullanılıyor.
bizim Gönüllü

Destekçimiz Olun

Ürünlerimizden sipariş verebilir, tasarım ihtiyacınıza yönelik bizden hizmet alabilir ya da projemize doğrudan destek olabilirsiniz.

Tasarım Hizmeti

Ürün Satın Alma

İyilik Sertifikası

Diğer

biz Çocukların temel haklarına erişimi için

Önemsiyoruz, ya siz?

önemsiyoruz mesleğim fayda olsun

Mesleğim Fayda Olsun

Kurucumuz Gözde’nin gönüllü olduğu bir projede farkettiği bir ihtiyaca mesleki bilgi birikimi ile yanıt bulma arzusu üstüne yolculuğumuz başladı.

önemsiyoruz gönüllüğün önemi

Gönüllülüğün Önemi

Her bireyin kendini gerçekleştirmek istediği bir alan var, biz gönüllülerimizin kalbinden geçen ile ihtiyacımızı kesiştiriyoruz.

önemsiyoruz çocuklar için

Çocuklar için

Sunduğumuz çözüm önerilerini çocuklar ve çocuk gelişim alanında çalışan uzmanlar ile bir araya gelerek test ediyoruz. Geri bildirimleri değerlendiriyoruz.