Önemsiyoruz | 2015 yılının son ayında yoğunlaşan ekip çalışmalarımız, gönüllülük ve kaynak oluşturma, ekip içi eğitim ve iletişim olmak üzere ana başlıklarda yürütülüyor. Bu sayfada da yeni gönüllülük programı formu yer alıyor.
Özel durumu olan çocukların kendini birey olarak keşfetmeleri ve çevresindekiler ile bağ kurmalarını kolaylaştırmanın yöntemlerini geliştirirken, bir sosyal girişimin iş modeli nasıl olabilir sorusuna cevap aradığımız etkinlik: Change with business
yeni ürün geliştirme, iş modeli geliştirme, saha çalışması, müşteri analizi, bütçe, yöntem geliştirme, gönüllülük, tasarım, sosyal etki
1018
post-template-default,single,single-post,postid-1018,single-format-standard,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Community Partnership Day, Novartis

11 Mayıs günü Novartis için toplum yararına çalışmalar yapmak için küresel ölçekte önemli bir gün. Bu seneki etkinliklerinde anne ve çocuk özelindeki projelerinde bizi de çözüm ortakları arasında gördüler. Yaşamlarında değer yaratmak istedikleri hedef kitle ise mülteci anne ve çocuk oldu.

Yarımburgaz Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Mülteciyim Hemşerim ekibinin ortaklığında başlayan saha çalışmalarındaki gözlemler ile Önemsiyoruz’un Bir Kucak Oyuncak projesi kapsamındaki yöntemini kesiştirmek için çalıştık.

Sahadaki ilk büyük etkinlik 13 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşti, anneler ve çocuklar ile bizim de tanıştığımız bir paylaşım günü oldu. İlerleyen dönemde uzmanlarımızın önerdiği ön test, gözlem formu ile birlikte proje kapsamındaki oyun ve oyuncaklar anneye iletilerek çocuğu ile bağ kurmasını kolaylaştıracak bir bilgilendirme yapılacak. Bu bilgilendirme Mülteciyim Hemşerim ekibinin sosyal psikologları ile bizim uzman psikologlarımızın ortak görüşleri ile şekillenecek. Anne ve çocukların öncelikleri doğrultusunda Haziran ve Temmuz aylarında iki eğitim günü ile çalışmalara devam edilecek.

Anne ve çocuk arasındaki bağı kuvvetlendirecek ürün önerilerimizin el dikişi ile tamamlanan bölümünü #novartisgönüllülergünü #novartiscpd2017 kapsamında #büyükkalpler ile tamamladık.